Woda termalna

Woda termalna

Wody termalne od dawna stosowane były w uzdrowiskach, za względu na zbawienny wpływ na zdrowie. Mianem wód termalnych określa się wody głębinowe, które w ciągu całego roku zachowują wyższą temperaturę niż temperatura powietrza w okolicy. Zawierają wiele pierwiastków i oligoelementów, w tym: Mg, Mn, Na, K, S, Fe, Se. Przemysłowo stosowane i wydobywane są we Francji, Islandii i Stanach Zjednoczonych.

Producenci i dystrybutorzy często zupełnie niepotrzebnie obiecują cuda po stosowaniu wody termalnej. Jest to produkt, który reklamuje się sam i nie wymaga szczególnych zabiegów marketingowych, kto choć raz spróbował z pewnością zgodzi się ze mną.

Po pierwsze należy sobie zdać sprawę z jednej rzeczy, żadna woda, nawet termalna nie nawilża trwale. Daje co prawda poczucie chwilowego nawilżenia, jeśli jednak pozwolimy wodzie zaschnąć na skórze odniesiemy skutek przeciwny do zamierzonego. Przy każdej aplikacji wody termalnej, czy to w postaci mgiełki, czy wacikiem, po 2 minutach należy zebrać nadmiar wody z twarzy.

Czego zatem możemy oczekiwać po wodzie termalnej?

Woda termalna świetnie zmiękcza skórę i wspomaga zapobieganie procesowi rogowacenia naskórka (jedna z przyczyn tworzenia się zaskórników i zmian zapalnych na twarzy), dostarcza skórze koktajl mikroelementów a także może świetnie zastąpić toniki i żele do mycia twarzy. Osoby, które tradycyjnie zmywają skórę żelem i wodą pewnie nie będą przekonane do tego typu oczyszczania, jednak na dłuższą metę woda termalna pozbawiona detergentów, łagodniej i skuteczniej oczyszcza cerę, szczególnie rano, kiedy mgiełka użyta do mycia dodaje cerze blasku. Regularnie stosowana przyczynia się do jasnej, promiennej i miękkiej cery. Jest środkiem uniwersalnym, może być stosowana zarówno przez osoby z tłustą, jak i suchą cera.

Wiele Pań obecnie stosuje terapie złuszczające kwasami lub retinoidami, jako proces zapobiegający starzeniu i cofający już istniejące oznaki fotostarzenia skóry. Woda termalna doskonale łagodzi podrażnienia spowodowane takimi działaniami i przynosi ulgę. Można ją stosować jako nawilżającą mgiełkę do włosów, płyn do zmywania twarzy, okład zmiękczający skórę po depilacji, co zapobiega bolesnemu wrastaniu włosków, mgiełkę do zmywania delikatnej skóry biustu i dekoltu. Jest również doskonała do odświeżania zamiast chusteczek intymnych w ciągu dnia. Może być również stosowana do delikatnej skóry dzieci. Przy cerze naczynkowej zmniejsza zaczerwienienie.

Markowe produkty do pielęgnacji cery firm takich jak Avene, La Roche Posay, czy Vichy wykonywane są właśnie na bazie wody termalnej, która zmiękczając warstwę rogową naskórka doprowadza substancje aktywne w głąb skóry.

www.leczeniehemoroidow.com.pl www.pamiec.org www.rzesy.net