Totalny szok! Władimir Putin ma być nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla

Totalny szok! Władimir Putin ma być nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla

Norweski Komitet Noblowski zadziwił cały świat, takiej nominacji nikt się nie spodziewał.

Na liście zgłoszonych do tegorocznej nagrody nobla, za szerzenie pokoju, znalazło się miejsce dla prezydenta Rosji Władimira Putina. Według komentatorów ta nominacja to przejaw braku sensownych kandydatów w tym roku.

- To śmieszne, że nominacja ta ma miejsce tuż po masakrze w Mariupolu, w której zginęło 30 cywili. Ale to nie pierwsza taka absurdalna nominacja – powiedział nam komentator z Francji.

Komentatorzy wspominają, że podobne nominacje miały już miejsce w przeszłości. W 1939 roku nominowany został Adolf Hitler, jednak nominacja ta była wyrazem krytyki ówczesnej polityki międzynarodowej. Później nominowany dwukrotnie został między innymi Józef Stalin – za wysiłki na rzecz zakończenia II wojny światowej.

anektowałbym

Decyzja przyznania Władimirowi Putinowi nominacji do Pokojowej Nagrody Nobla spotkała się z wielką krytyką na samej Ukrainie.

To chyba jakiś nieśmieszny żart – powiedział nam korespondent w Kijowie. – No powiedźcie, że to żart.

Według komitetu decydującym powodem nominacji Putina były jego dążenia do zjednoczenia narodu rosyjskiego oraz działanie na rzecz pokoju na wschodzie.

- Doceniamy działania prezydenta Rosji. Wszystkim krytykom tej decyzji przypominamy, że Władimir Putin zapewnił, że rosyjskojęzyczni wojskowi na Ukrainie to nie Rosjanie. Każdy wie, że takich najemników jest pełno na eBayu i w różnych sklepach survivalowych i nie tylko – skomentował dla nas członek komitetu przyznającego nagrodę. – Wierzymy, że Władimir Putin nie mógłby kłamać w takiej sprawie.

772727_m644
772735_m644
www.leczeniehemoroidow.com.pl www.pamiec.org www.rzesy.net